Punjac za 10,8 V Li ion baterije

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
tandrkalo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 336
Joined: 18-01-2013, 00:06
Location: Srbobran
Contact:

Punjac za 10,8 V Li ion baterije

Post by tandrkalo »

Pozdrav, trebao bi mi neki externi punjac Li ion baterije.
Imam uredjaj koji non stop ide po terenu i koristi paket od 3 baterije koje zbirno daju 10,8 Volti.
Problem je sto taj uredjaj to potrosi za jednu smenu pa onda u drugoj smeni nema sa cim da se radi dok se ne usteka adapter u sam uredjaj pa se tako napuni.
Nabavili smo u firmi jos jednu komplet bateriju samo nam treba resenje kako bismo je napunili.
Trazio sam po netu, i nalazio resenja za jednu eventualno dve celije baterije, a meni treba sa 3 i naponom od 10,8 V.
Znam da tu treba neki senzor temperature kako baterije ne bi pregorele i slicno.
Mislio sam da bateriju otvorim pa ubacim senzor unutra i izvedem dve zice koje ne bi smetale.
Uspevam bateriju napuniti putem lab ispravljaca ali moram da sedim tu stalno kako ne bi napravio neko cudo pa da se zapali.
Znaci ima li neko neku semu ili je pravio ovako nesto da ima u sebi kontrolu punjenja li ion baterije od 10,8 volti. Ne treba mi nesto preterano sa displejima i slicno, dovoljna je eventualno jedna le dioda kada je bat puna.
Unapred mnogo zahvalan.
User avatar
svedok
Posts: 15
Joined: 30-09-2009, 01:52

Re: Punjac za 10,8 V Li ion baterije

Post by svedok »

imam ja neku semu koja moze da puni cak do 24v celije naravno za li-ion.
User avatar
tandrkalo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 336
Joined: 18-01-2013, 00:06
Location: Srbobran
Contact:

Re: Punjac za 10,8 V Li ion baterije

Post by tandrkalo »

Pa da li bi mogao postaviti?
jer ne mogu da nadjem ovaj cip koji mi je feko predlozio.
Nema ga kod nas, a nisam bas nesto sa ebay-om
Post Reply