bezicni signalizator pomoc

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
srkipa
Posts: 3
Joined: 08-05-2013, 10:43
Location: Pancevo

bezicni signalizator pomoc

Post by srkipa »

Inace sam strastveni ribolovac i hteo bi da napravim nesto poput ovoga
http://gardnertackle.co.uk/product/attx ... te-system/

To je bezicni signalizator trzaja koji se montira na sve signalizatore.
Imam signalizatore koji imaju na sebi 2.5mm konektore i na njih treba da prikacim predajnike koji ce prilikom trzaja da posalju signal ka bazi koja je udaljena nekih 20-30m.
Ako neko ima neku shemu koja bi mogla da se iskoristi za ovako nesto neka postavi.
Hvala
srkipa
Posts: 3
Joined: 08-05-2013, 10:43
Location: Pancevo

Re: bezicni signalizator pomoc

Post by srkipa »

Da pojasnim na samim signalizatorima postoji 2.5mm konektor koji sluzi da se na njega prikaci led dioda koja prilikom trzaja svetli (dobija struju od samog signalizatora) sad postoje da se kupe prijemnik sa predajnicima (kao sa sajta iz prvog posta) koji se prikace na signalizator na pomenuti konektor i prilikom trzaja baza daje zvucni i svetlosni signal video sam kod jednog pecarosa homemade uredjaj koji radi kao na pomenuti sistem e sad meni treba neka sema sa kojom bi ja to mogao da odradim. Baza bi trebala da prima signal sa najmanje tri odasiljaca. Sve to mora raditi na baterije.
Unapred hvala.
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: bezicni signalizator pomoc

Post by nano »

Mozda da kupis ona kineska bezicna zvonca,Vjerovatno ce svaki predajnik raditi sa svakim prijemnikom.
Trebat ce malo prepraviti okidanje predajnika sa signalom iz tog tvog signalizatora i mana je sto ne znas koji signalizator daje signal,ako te to ne smeta ,to je najjednostavnije rjesenje.
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
srkipa
Posts: 3
Joined: 08-05-2013, 10:43
Location: Pancevo

Re: bezicni signalizator pomoc

Post by srkipa »

I ja sam razmisljao o tome ali mislim da nije neki problem da se odradi nesto poput daljinskog pa da svaki signalizator ima svoju led diodu tako da tacno znam koji stap trza.
Ako neko ima ideju neka kaze.
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: bezicni signalizator pomoc

Post by nano »

“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
Post Reply