upomoooooc oko LED lampica

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
bhamigo
Posts: 4
Joined: 04-03-2014, 22:17

upomoooooc oko LED lampica

Post by bhamigo »

molim vas pomozitemi kupio sam led lampe za ugradnju koje mijenjaju boje kada podesim boju koju bi zelio da svijetli putem daljinskogupravljaca tada mogu da gasim preko daljinskog i da palim ostaje boja koja je memorisana medjutim kada prekinem napon preko saltera sve se rasetuje i ona mijenjaju boje automacki dali postoji mogucnost da salter povezem na plocu koja sve to regulise dabi lampice palio i gasio kao preko daljinskog upravljaca pokusacu sliku koja sve ovo regulise da postavim ovdje na forumu
bhamigo
Posts: 4
Joined: 04-03-2014, 22:17

Re: upomoooooooooooooc oko LED lampica

Post by bhamigo »

nemogu sliku sto sam sliko da ubacim prevelik format a neznam kako daga smanjim :(
Emigrant
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1431
Joined: 31-03-2011, 12:04
Location: N i t r a

Re: upomooooc oko LED lampica

Post by Emigrant »

kao prvo : - jel može još jedno pola metra onog " ooooo " ? ono upomoc ti uopšte nije potrebno , i nije ni preporučljivo tako počinjati . Pročitaj pravila !!!!
kao drugo : - moraš imati stalan napon da bi ti ostalo memorisano. kada isključiš na prekidaču , faktički brišeš i memoriju. ( isto kao i kod autoradija )
User avatar
niho
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1895
Joined: 24-09-2009, 17:26
Location: Brcko, Bosnia and Herzegovina

Re: upomoooooc oko LED lampica

Post by niho »

A što se tiče slike pokušaj pomoću Microsoft office Picture managera,ima ga na svakom računarau- Učitaj sliku i klikni na edit picture. Tima opcija za resize, crop, export...
bhamigo
Posts: 4
Joined: 04-03-2014, 22:17

Re: upomoc oko LED lampica

Post by bhamigo »

ma znam to ali nekontam dali mogu na ovoj kontrolnoj ploci ikako salter spojit gdjebi lampe gasio preko saltera bez daljinskog evo postavio sam video na youtub pa preko linka mozese vidjet kako ta ploca izgleda i preko cega radi https://www.youtube.com/watch?v=A9vYdnmZiEk
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: upomoooooc oko LED lampica

Post by nano »

Ona tri najveca tranzistora vjerovatno upravljaju bojama.Ako su NPN i plus dolazi na kolektore ,a sa eemitora ide na LED,onda mozes prekinuti taj plus koji dolazi na sva tri kolektora i tu staviti prekidac.
Vjerovatno je minus zajednicki koji ide na LED i tu mozes prekinui i staviti prekidac.Tako da ce ti ostatak
ploce imati uvijek napon i drzati memoriju ,samo diodama prekidas napon.
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
bhamigo
Posts: 4
Joined: 04-03-2014, 22:17

Re: upomoooooc oko LED lampica

Post by bhamigo »

probacu onda plus sa tranzistora da prekinem sa salterom pacu vidjet dali tako radi da ostane ustimana boja rasvjete :wink:
Post Reply