Full profesionalno pitanje

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
AtH0
Posts: 6
Joined: 04-07-2005, 19:00
Location: Croatia ( Hrvatska )

Full profesionalno pitanje

Post by AtH0 »

Da li netko zna kako se da udaljeno ( max. 50 cm od mobitela ) isprazniti
baterija od mobitela?.

Npr. Ako je netko u prostoriji gdje je strogo zabranjeno dr?anje mobitela.

Znam da je ovo pitanje full te?ko za odgovoriti ali bi htio cuti vasa razmi?ljanja u svezi toga..

Krajnje napredna ideja bi bila da se razvije neko polje koje bi crpilo napajanje iz baterije ali kao ?to i sami znate to se mora raditi na udaljenosti i "wireless" tako da je to full te?ko ( bar po meni )....

Prijedlozi i sugestije ( sheme ) su dobro do?le!

Ostale mogucnosti ( jammer-i i takve stvari ) nisu mi bas od nikakve koristi...

AtH0
HOOLIGAN
Posts: 19
Joined: 04-07-2005, 01:40

Post by HOOLIGAN »

zbog cega mora biti crpljena baterija mozes jednostavno napraviti
otetac GMS mreze (ometanje signala)
kao oni uredjaji na fakultetima
AtH0
Posts: 6
Joined: 04-07-2005, 19:00
Location: Croatia ( Hrvatska )

Post by AtH0 »

Ometac mi nije dosta zbog toga jer mobitel i dalje radi ( 900 , 1800 MHZ-a) a osim toga stvaraju se dodatni problemi tipa:

Posto ne moze naci baznu stanicu mobitel cijelo vrijeme trazi i radi vise nego kad ima cisti signal...


--------------
Da li postoji realna mogučnost da se na "bezicni" nacin isprazni baterija ( a da to ne zahtjeva velike resurse )?
deny
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 28
Joined: 12-01-2005, 01:10
Location: Hrvatska

Post by deny »

moje misljenje je da ovo nije nimalo jednostavno i to neces moc napraviti barem neko vrijeme, tesla ti je prije smrti razvio neki sustav slanja elektricne energije preko zraka (kao wireless) al to su neki malo veci uredaji i to nemres samo tak doma izvest, pogledaj po netu malo o tome, ja sam svrljo al nisam nasao bogzna sta, al ak nades nesto onda je to ultra komplicirano

btw, nama su pricali u skoli kao da taj sustav mogu uvesti pa ne bi trebali imati zice po stupovima za prijenos energije nego jednostavno prijemnu antenu na krovu, ali nece ga uvesti jer bi puno ljudi izgubilo poslove, nesto se slabo sjecam da to ima neke veze s hidroelektranama al sada neznam tocno sta
iq
Napredujem
Napredujem
Posts: 125
Joined: 27-06-2005, 23:29
Location: V. Gorica

Post by iq »

zanimljivo mi je to s teslom...

ajd mi daj neki link gdje ima malo vi?e o tom be?i?nom prijenosu struje
AtH0
Posts: 6
Joined: 04-07-2005, 19:00
Location: Croatia ( Hrvatska )

Post by AtH0 »

*** Ultra komplicirano

-----
To sam cekao da netko napise :-)). Znam da je Tesla krenuo s tim i znam da do sad postoje neka rjesenja kako bi se to napravilo ali kao ?to si sam rekao, previse ljudi bi izgubilo poslove a prijenos na ve?e udaljenosti je nemogu?.

Stoga. Ako gledamo nase japanske kolege, onda je situacija ovakva:

Praznjenje mobitela wireless
1.) Tip tjera mobitel da radi 15x brze i na taj nacin prazni bateriju ( ne znam kako )

2.) Ima neki sklop s serijski povezanim kondenzatorima preko kojih radi proboj ( revers power consumption ).

-----------
S obzirom da se to da izvesti ali je dosta te?ko, tra?im nekoga ko je spreman odvojiti neko vrijeme na istra?ivanje/dovr?avanje rada tog sklopa. Maximalni domet tog uredaja je 50 cm u krugu a maximalne dimenzije su 30x25x10cm ( d/?/v ). Radi se u smd-u.
-----------
Ideja i jedan dio sheme je napravljen ( testiran ) ali sad dolaze tehnicki problemi i izracuni a sve to ne mogu raditi sam.

Ath0
deny
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 28
Joined: 12-01-2005, 01:10
Location: Hrvatska

Post by deny »

iq wrote:zanimljivo mi je to s teslom...

ajd mi daj neki link gdje ima malo vi?e o tom be?i?nom prijenosu struje
googlaj malo, napisi tesla wireless ili tak nesto i naci ces svasta
deny
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 28
Joined: 12-01-2005, 01:10
Location: Hrvatska

Post by deny »

AtH0 wrote:*** Ultra komplicirano

-----
To sam cekao da netko napise :-)). Znam da je Tesla krenuo s tim i znam da do sad postoje neka rjesenja kako bi se to napravilo ali kao ?to si sam rekao, previse ljudi bi izgubilo poslove a prijenos na ve?e udaljenosti je nemogu?.

Stoga. Ako gledamo nase japanske kolege, onda je situacija ovakva:

Praznjenje mobitela wireless
1.) Tip tjera mobitel da radi 15x brze i na taj nacin prazni bateriju ( ne znam kako )

2.) Ima neki sklop s serijski povezanim kondenzatorima preko kojih radi proboj ( revers power consumption ).

-----------
S obzirom da se to da izvesti ali je dosta te?ko, tra?im nekoga ko je spreman odvojiti neko vrijeme na istra?ivanje/dovr?avanje rada tog sklopa. Maximalni domet tog uredaja je 50 cm u krugu a maximalne dimenzije su 30x25x10cm ( d/?/v ). Radi se u smd-u.
-----------
Ideja i jedan dio sheme je napravljen ( testiran ) ali sad dolaze tehnicki problemi i izracuni a sve to ne mogu raditi sam.

Ath0
a znaci tako, a daj onda posalji nesto na mejl ili stavi tu
AtH0
Posts: 6
Joined: 04-07-2005, 19:00
Location: Croatia ( Hrvatska )

Post by AtH0 »

Budemo se culi za cca 3 tjedna a ti si razmisli o tome jako dobro jer nas ima vi?e i trebamo stvarno jednog team workera...

Normalo ako si FER-ovac jo? bolje :-).

Ath0
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

Ma nema teorije da to napravis , a da nekom time ne isisas mozak :) . Navodno je Tesla u Kolorado Springsu napravio toranj za bezicni prenos energije , ali ovi sto su ga otkupili , tj. Ameri su ga srusili , zbog svjetske dominacije. Zamislite da auto ima antenu za struju i moze voziti koliko hoce , kako bi onda Amerika zaradjivala od nafte i sl.
Firkragg

Re: Full profesionalno pitanje

Post by Firkragg »

AtH0 wrote:Da li netko zna kako se da udaljeno ( max. 50 cm od mobitela ) isprazniti
baterija od mobitela?.

Npr. Ako je netko u prostoriji gdje je strogo zabranjeno dr?anje mobitela.

Znam da je ovo pitanje full te?ko za odgovoriti ali bi htio cuti vasa razmi?ljanja u svezi toga..

Krajnje napredna ideja bi bila da se razvije neko polje koje bi crpilo napajanje iz baterije ali kao ?to i sami znate to se mora raditi na
udaljenosti i "wireless" tako da je to full te?ko ( bar po meni )....

Prijedlozi i sugestije ( sheme ) su dobro do?le!

Ostale mogucnosti ( jammer-i i takve stvari ) nisu mi bas od nikakve koristi...

AtH0
''Neko polje'' koje prazni bateriju, mora da je neka Star Trek tehnologija :shock:
Stoga. Ako gledamo nase japanske kolege, onda je situacija ovakva:

Praznjenje mobitela wireless
1.) Tip tjera mobitel da radi 15x brze i na taj nacin prazni bateriju ( ne znam kako )

2.) Ima neki sklop s serijski povezanim kondenzatorima preko kojih radi proboj ( revers power consumption ).

-----------
S obzirom da se to da izvesti ali je dosta te?ko, tra?im nekoga ko je spreman odvojiti neko vrijeme na istra?ivanje/dovr?avanje rada tog sklopa. Maximalni domet tog uredaja je 50 cm u krugu a maximalne dimenzije su 30x25x10cm ( d/?/v ). Radi se u smd-u.
-----------
Ideja i jedan dio sheme je napravljen ( testiran ) ali sad dolaze tehnicki problemi i izracuni a sve to ne mogu raditi sam.
Ocito se u oba slucaja radi o nadogradnji u mobitelu, a sto se tice toga bilo je i proposala za bezicni self-destruct mobitela (ukradenog), nakon zahtjeva vlasnika.
zanimljivo mi je to s teslom...

ajd mi daj neki link gdje ima malo vi?e o tom be?i?nom prijenosu struje
Teslin 'bezicni prijenos' i ovo sto je gore napisano su nebo i zemlja (a nije ni razjasnjeno).
Osim ako ne mislis dizat mobitele u zrak s magnifierom u prostoriji :)

btw,evo par slika igracke koju sam napravio za skolu.
Rezonator, spojen na zaruljice, neonke i DC fan:

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... 010038.JPG

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... 010034.JPG

Royer SSTC (shugav ali je obavio svoj posao)

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... 010044.JPG

Filmic (Ocistio sam stol!!!)

http://d.turboupload.com/d/410478/wireless.MOV.html

Ugl, to je bila demonstracija prijenosa energije kapacitivnim couplingom (u nekom mini-obliku).

Rezonator je u biti drugi sekundar, koji mi nije cak ni bio rezonantan a i TC je radio lose (diboi bi svega par kV sa 36V in, snaga 10W, i ogromna disipacija zbog lose drive-topologije)

Rezonatoru je za uzemjlenje bilo dovoljno couplanje s metalnom nogom od stola.

Nagurao sam faradijev kavez kraj toploada SSTC-a da mu snizim frekvenciju donekle blizu frekvencije rezonatora (nemogu vise jer mi pocinje iskriti)

Breakout point sam uklonio jer samo bezveze trosi snagu.

Na skolsku smotru sam nosio nesto bolji mini class-E SSTC s skoro identicnim rezonatorom.
S napajanjem 20V (pregorio mi je u međuvremenu 36V transformator) sam se dobacio par metara, trošilo je bilo mali DC motor.

Ovaj je trazio puno bolje uzemljenje nego prvi rezonator.

Image

Ovo je ugl. dosta staro i trenutno radim na DRSSTC (stol je zauzet..)

Imam problema s feedbackom i nisam ga jos spojio na mrezu, iako pokazuje sve ostale znakove zivota s 30V napajanjem (i antenom kao povratnom vezom =P )
Last edited by Firkragg on 30-05-2006, 23:21, edited 2 times in total.
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

Svidja mi se...Vise navoja...Na Inostu mladih 2006 ovde u Banja Luci donijeli su neke rezonatore visoke cca. 4m , ali ih nisam vidio u akciji ... i ne bi htio :)
User avatar
esed
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 99
Joined: 26-05-2006, 08:24
Location: Travnik

Post by esed »

bi li mogao da postaviš šemu tog svog SSTC-a, ja sam pravio jedan ali namam NST (neon sign transformer) tako da rezonator truhne , na sekundar sam namoto 1300 namota
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

Ja se zabrojao na 342. navoju :)
Ukradi negdje trafo
User avatar
esed
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 99
Joined: 26-05-2006, 08:24
Location: Travnik

Post by esed »

kod nas ti ljudi nedaju Bogu duše a kamo li da ti daju NST JA krast ne smijem!
User avatar
MladaNada
Stariji član
Stariji član
Posts: 2529
Joined: 20-05-2006, 14:57
Location: Banja Luka RS , Novi Sad RS , Herceg Novi CG

Post by MladaNada »

Odakle si?Ja imam jedan
User avatar
esed
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 99
Joined: 26-05-2006, 08:24
Location: Travnik

Post by esed »

Travnik
Firkragg

Post by Firkragg »

bi li mogao da postaviš šemu tog svog SSTC-a, ja sam pravio jedan ali namam NST (neon sign transformer) tako da rezonator truhne , na sekundar sam namoto 1300 namota
http://www.stevehv.4hv.org/

Class E i 'micro' SSTC-

http://www.stevehv.4hv.org/SSTC6.htm
http://www.stevehv.4hv.org/classEsstc.htm
cin10dy
Posts: 2
Joined: 02-12-2013, 02:17

Re: Full profesionalno pitanje

Post by cin10dy »

Source for jamming devices affordable and reliable with A range of jamming device are available and they are classified according to their range of operation. cell phone jammer canada
boraomega
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 414
Joined: 27-08-2006, 01:57
Location: Cacak
Contact:

Re: Full profesionalno pitanje

Post by boraomega »

Mobilni telefon i bazna celija stalno komuniciraju i telefon od baze konstantno dobija informacije kako ga baza "cuje" pa automatski koriguje svoju izlaznu snagu da bi postigao dovoljan nivo signala kod bazne stanice za propisani odnos signal-sum tj. kvalitet signala.
Jedini moguci nacin (a kojim neces druge ljude izloziti potencijalno stetnim zracenjima ko zna koje vrste) je da imas uredjaj koji ce simulirati rad baze mobitela (celularnog telefona) tako da maskira prijem tj. normalnu komunikaciju i istovremeno "slagati" mobilni telefon da mu je slab signal i da mora da predje u rezim pune izlazne snage. Predajnik u telefonu trosi srazmerno najvise struje i na taj nacin ce se baterija najbrze prazniti, ali ne zaboravi da to moze trajati vise sati dok se dobra baterija ne isprazni jer postoji neka maksimalna snaga mobilnog za koju je projektovan.
Sve druge varijante raznoraznih "polja" koja bi nesto kao radila ne dolaze u obzir jer ako nekome naskodis mozes debelo da nadrljas! To nisu stvari za igranje.
Rođen sam u Srbiji... od toga ću i da umrem!

Imati prijatelje, to znaci prihvatiti da ima lepsih, pametnijih i sposobnijih od vas. Ko to ne moze da prihvati - nema prijatelja!
Post Reply