Visekanalni ir prekidač-potražnja

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
ante5656
Posts: 11
Joined: 09-04-2012, 14:47

Visekanalni ir prekidač-potražnja

Post by ante5656 »

pozdrav svima ..dakle trazim shemu sa visekanalnim ir prekidačem zahtjev bi bio da koristi nekakav mikrokontroler pic i da barem ima 5 kanala

hvala
User avatar
arcom
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 447
Joined: 05-03-2010, 20:47
Location: Rijeka
Contact:

Re: Visekanalni ir prekidač-potražnja

Post by arcom »

ante5656
Posts: 11
Joined: 09-04-2012, 14:47

Re: Visekanalni ir prekidač-potražnja

Post by ante5656 »

pa ne bas ..meni treba kao bezicno putem daljinskog ..nesto slicno ovome sam os vise kanala


http://www.ivica-novakovic.from.hr/IrOn-Off.htm
User avatar
arcom
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 447
Joined: 05-03-2010, 20:47
Location: Rijeka
Contact:

Re: Visekanalni ir prekidač-potražnja

Post by arcom »

Pa dobro, ali vidim da se nisi ni potrudio procitati sta pise na linku kojeg sam ti dao.
Svega par recenica ispod naslova ima ovo:
Kliknes na link i, vid' vraga, otvori se projekt sa 11-kanalnim prijamnikom koji koristi bilo koji daljinski sa RC-5 protokolom (Philips).
ante5656
Posts: 11
Joined: 09-04-2012, 14:47

Re: Visekanalni ir prekidač-potražnja

Post by ante5656 »

oh ..pardon ..gledao sam nešto ..ali cin sam ugledao tastere i radiofrekvenciju odma sam pomislio da si pogriješio ...

edit

nisam naglasio da mi treba jumper izvedba tj kada stisnem da relej drći okinut jer mi ej tio za listat kanale

edit ...zalosno je sto cu ovo sad reci ali ja san totalni stup sa engleskim ... msm znan se nseto osnovno sporazumjeti al ovo nista ne razumiej ma ni rpevoditelj mi ne poamze previse ....

ako ti nije problem i imas volej mozes li mi objasnit ovaj dio sa programiranjem njega ..msm enznan kak oradi
Last edited by ante5656 on 11-02-2014, 20:34, edited 1 time in total.
User avatar
arcom
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 447
Joined: 05-03-2010, 20:47
Location: Rijeka
Contact:

Re: Visekanalni ir prekidač-potražnja

Post by arcom »

Nisi nigdje naveo u prvom postu da se mora kontrolirati preko klasicnog daljinskog.
Ovaj sa zadnjeg linka (11-kanalni) po defaultu ima prvih 5 kanala kao momentary (dok drzis tipku, izlaz je aktivan), drugih 5 je toggle (svakim pritiskom tipke se mijenja stanje on/off), a zadnji kanal se pali sa jednom tipkom i gasi sa drugom. Sve se to moze promjeniti po zelji; ima opisano kako se moze programirati svaki izlaz i povezati ga na zeljenu tipku na daljinskom upravljacu.
ante5656
Posts: 11
Joined: 09-04-2012, 14:47

Re: Visekanalni ir prekidač-potražnja

Post by ante5656 »

aha u redu ..evo abs proucavam oko toga ..ali mi niej jasno kako to programirati .. ? msm čitam ovo s b 1 b2 i to al ne razumijem baš
User avatar
arcom
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 447
Joined: 05-03-2010, 20:47
Location: Rijeka
Contact:

Re: Visekanalni ir prekidač-potražnja

Post by arcom »

Kao sto rekoh, po defaultu (inicijalna konfiguraija) prvih 5 kanala se ponasa tako da su aktivni dok je tipka na daljinskom pritisnuta tako da nemas brige oko toga.

Ako bas zelis prilagoditi kanale pojedinim tipkama onda se treba igrati sa DIP prekidacima (B0-B7).
Postavis B0-B3 u ON polozaj i upalis sklop - sve ce se resetirati. Onda iskljucis sklop, postavis B1 u ON, a B1-B3 u OFF polozaj, upalis sklop i onda isprogramiras redom zeljene kanale na nacin da B1 postavis u ON, a B2-B3 ostavis u OFF polozaju. Sa B4-B7 odaberes kanal koji zelis pridjeliti tipki na daljinskom i samo pritisnes tipku koju zelis. Onda izmjenis B4-B7 na drugi kanal i opet pritisnes tipku i tako za sve kanale koje ti trebaju. Kada si gotov s programiranjem, vratis sve prekidace u OFF polozaj i upalis sklop i to je to.

E da, svaki put kada se kanal uspjesno isprogramira, LED dioda ce kratko zablinkati. Ako LED ne zablinka, onda moras odabrati neku drugu tipku za taj kanal (npr. ne mozes pridjeliti jednu tipku na daljinskom za vise kanala istovremeno).
Last edited by arcom on 11-02-2014, 20:52, edited 1 time in total.
ante5656
Posts: 11
Joined: 09-04-2012, 14:47

Re: Visekanalni ir prekidač-potražnja

Post by ante5656 »

arcom wrote:Kao sto rekoh, po defaultu (inicijalna konfiguraija) prvih 5 kanala se ponasa tako da su aktivni dok je tipka na daljinskom pritisnuta tako da nemas brige oko toga.

Ako bas zelis prilagoditi kanale pojedinim tipkama onda se treba igrati sa DIP prekidacima (B0-B7).
Postavis B0-B3 u ON polozaj i upalis sklop - sve ce se resetirati. Onda iskljucis sklop, postavis B1 u ON, a B1-B3 u OFF polozaj, upalis sklop i onda isprogramiras redom zeljene kanale na nacin da B1 postavis u ON, a B2-B3 ostavis u OFF polozaju. Sa B4-B7 odaberes kanal koji zelis pridjeliti tipki na daljinskom i samo pritisnes tipku koju zelis. Onda izmjenis B4-B7 na drugi kanal i opet pritisnes tipku i tako za sve kanale koje ti trebaju. Kada si gotov s programiranjem, vratis sve prekidace u OFF polozaj i upalis sklop i to je to.

u redu puno hvala

ako budem imao nekakvih nedoumica javim ti se jer idem u izgradnju ovog projekta.. pozdrav
ante5656
Posts: 11
Joined: 09-04-2012, 14:47

Re: Visekanalni ir prekidač-potražnja

Post by ante5656 »

Pozdrav ..napravio sam taj sklop i sve pregledao pet puta i ne radi mi ..bojim se nakon svega da od nejga odustajem ... jel netko ima shemu za nesto slicno naravno sa modom dok drzis tipku relej je ukljucen ..???
Maki
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 766
Joined: 02-07-2012, 12:54

Re: Visekanalni ir prekidač-potražnja

Post by Maki »

Iako, možda glupo pitanje no je si li dobro isprogramirao PIC ? Koji upravljač si koristio, ne može biti bilo koji, već sa RC5 protokolom.
ante5656
Posts: 11
Joined: 09-04-2012, 14:47

Re: Visekanalni ir prekidač-potražnja

Post by ante5656 »

Pic je dobro isprogramiran jer ga je programirao netko kome su pcievi u malom prstu ...

Rk 5 .. da ne brini pazio sam na to
Post Reply