Sema zujalice za ispitivanje

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
tandrkalo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 336
Joined: 18-01-2013, 00:06
Location: Srbobran
Contact:

Sema zujalice za ispitivanje

Post by tandrkalo »

Pozdrav, ja uvek sa nekim bezveze pitanjima.
Doslo prolece pa grmljavine non stop i sunce pici kao ludo pa imam cesto problema sa wireless kablovima na terenu nemaju spoj ili nesto.
Zanima me da li je moguce nekako napraviti neki buzer kao sto ga ima unimer kada dodirnem dva kraja da pisti ako je sve ok.
Glomazno je vuci sve stvari na silos pa sam hteo ovo mali dimenzija da uradim da se napaja iz baterije i da stavim neke tanke zice za ispitivanje.
Ako ima neko neku semu neka postavi, ako ima nesto sa ne555 kolom bilo bi najbolje jer ih imam dosta :)
Unared zahvalan svima na odgovorima, nadam se da vise necu smarati sa glupim pitanjima.
User avatar
puknuti
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 670
Joined: 11-06-2007, 21:26
Location: Samobor
Contact:

Re: Sema zujalice za ispitivanje

Post by puknuti »

tandrkalo wrote:
Doslo prolece pa grmljavine non stop i sunce pici kao ludo pa imam cesto problema sa wireless kablovima na terenu nemaju spoj ili nesto.
.
A kakvi su to kablovi , i gdje bi ih upiknuo? :oops: :shock: :ohno:


imaš gotovo za 4,29 US-a
http://www.ebay.com/itm/Telephone-RJ45- ... 484bd29a99
User avatar
tandrkalo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 336
Joined: 18-01-2013, 00:06
Location: Srbobran
Contact:

Re: Sema zujalice za ispitivanje

Post by tandrkalo »

A ne druze imam ovo, u pitanju su koaksijalni kablovi, kao za tv samo drugog tipa. Pa obicno ima 2-3 konektora izmedju krajeva i nekoliko lemova pa hoce nekada da zeza da ne radi.
samo bih kao unimerom napravio neke iglice da mogu dodirnuti.
Ima sema gomila na internetu, ali nisam nasao nijedan bas za ovu namenu, jer ne znam koju bih zicu presekao da stavim kablove za ispitivanje. To mi je problem, pa ako ima neko neku semu zujalice kao sto ide u unimer.
Unapred zahvalan.
sashko
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 370
Joined: 29-03-2010, 13:56
Location: GRAD EXITA

Re: Sema zujalice za ispitivanje

Post by sashko »

Pa ako imas network tester onda napravi dodatni kablic i onda imas i tester za BNC,tako sam ja i sebi napravio dodatak.
http://lancom.en.alibaba.com/product/31 ... ester.html
Post Reply