Pomoc oko seme za osciloskop

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
tandrkalo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 336
Joined: 18-01-2013, 00:06
Location: Srbobran
Contact:

Pomoc oko seme za osciloskop

Post by tandrkalo »

Pozdrav drugari, hteo sam da napravim osciloskop na PC racunar, i nasao sam dva projekta na ovom sajtu ali su nazalost linkovi saslikama mrtvi.
Evo ovog sto bih ja danapravim:

http://www.elektronika.ba/forum/viewtop ... =29&t=7038

Da li neko ima semu kako se sta radi i kakav transformator treba da nadjem?
Unapred zahvalan svima na odgovorima...
User avatar
niho
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1895
Joined: 24-09-2009, 17:26
Location: Brcko, Bosnia and Herzegovina

Re: Pomoc oko seme za osciloskop

Post by niho »

Pokusaj na ovoj stranici imas trajal 15 dana ili ovdje imas dobar osciloskop sa spectrum analajzerom fri verzija. I naravno gospon google pa biraj :)
User avatar
tandrkalo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 336
Joined: 18-01-2013, 00:06
Location: Srbobran
Contact:

Re: Pomoc oko seme za osciloskop

Post by tandrkalo »

Da ovde ima neka sema koja ima malo vise delova, a tamo je navedeno u temi da je ono dosta prosto pa sam zato hteo da vidim jer su mi komponente za nabavku 40 km daleko... :(
User avatar
niho
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1895
Joined: 24-09-2009, 17:26
Location: Brcko, Bosnia and Herzegovina

Re: Pomoc oko seme za osciloskop

Post by niho »

Osciloskopi koji se simuliraju na PC-u ne traže poseban hardver. Napravi priključak za zvučnu karticu i pazi da ti napon ne prelazi 1V ostalo je stvar softvera. Naravno to nije pravi osciloskop ali možeš "vidjeti" signale do 20kHz. Ako se bojiš da ne možeš kontrolisati nivo napona uzmi 2 optokaplera za galvansko odvajanje i to je najjednostavnije što može. Valjda znaš kako napojiti optokapler i spojiti ulazne diode kontraparalelno.Ili postavi potenciometar za regulaciju nivoa a na izlazu postavi dvije 1n4148 kontraparalelno za zaštitu.
Post Reply