Drum triggers

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
Endeo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 244
Joined: 10-03-2012, 21:38
Location: Split

Drum triggers

Post by Endeo »

Pozdrav mozda sam stavio na krivo mjesto :oops: .......Ali htio bih si napraviti triggere za bubanj pa sam htio pitati ako se ko razumi pise mi da triban piezo transducer e sad znan kako ih napraviti samo me muci da li mogu koristiti piezo buzzere iz chipoteke ili trebam naruciti bas piezo transducere s ebaya?
Hvala
User avatar
Kukinjos
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1724
Joined: 28-03-2012, 18:01
Location: Split

Re: Drum triggers

Post by Kukinjos »

Možeš koristit piezo buzzere iz Chipoteke, ja sam radio susjedu glazbeniku za triggere. imaš samo problem, ako ga bubnjar zvekne palicom, onda se raspadne. Trebaš polako izvadit piezo iz plastike i skinut elektroniku jer nije potrebna. Masu lemiš na metalnu ploču, a centralni kabel na široku srebrnu površinu. To lemljenje na srebrnu površinu je prilično zaj.., ne smije bit velika temperatura, jer se odmah otopi taj materijal. Zato je najbolje iskoristit postojeće žice koje su već zalemljene na to i uopće ne dirat lemilom piezo.
Cezare, star sam i nemoćan, ali poslušaj moj savjet ....
User avatar
Endeo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 244
Joined: 10-03-2012, 21:38
Location: Split

Re: Drum triggers

Post by Endeo »

Odlicno :D znam da je zaje**** jer sam jedan vec tako rastopio u neznanju :azdaja: pa sam naucio za u buduće :D
Post Reply