Solarni generator

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
WindFuk
Posts: 5
Joined: 12-03-2013, 10:20

Solarni generator

Post by WindFuk »

Pozdrav
Evo ja sam u procesu izrade soalrnog generatora.Uglavnom dijelovi su solarni panel,akumulator (baterija koja se puni),punjač te pretvarač napona sa 12v istosmjerno na 220 volti izmjenicno.
Trebao bih rucno izraditi pretvarac i punjac.Trazio sam sheme ali nisam uspio naci nista korisno pa svaka pomoc je dobrodosla :D
Takodjer da li netko zna gdje nabaviti jeftino solarni panel?
User avatar
tandrkalo
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 336
Joined: 18-01-2013, 00:06
Location: Srbobran
Contact:

Re: Solarni generator

Post by tandrkalo »

koje snage ti je potreban?
Posto sam wireless provajder, clan sam zelene energije pa montiramo takozvane zelene bazne stanice koje rade na solarnu energiju.
nekih 100W je koliko se secam kostalo oko 100 eura.
Mozda moze da se nadje i jeftinije...
WindFuk
Posts: 5
Joined: 12-03-2013, 10:20

Re: Solarni generator

Post by WindFuk »

Ma nesto manje.To bi mi trebalo za maturalni rad da pokazem princip rada i tako to :D
Zez
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 865
Joined: 21-11-2007, 01:04
Location: Osijek

Re: Solarni generator

Post by Zez »

Google > inverter > images for inverter ili Google > 12 V inverter > images for 12 V inverter pa biraj što ti odgovara.
Lijenost je iz raja izašla.
WindFuk
Posts: 5
Joined: 12-03-2013, 10:20

Re: Solarni generator

Post by WindFuk »

Zez wrote:Google > inverter > images for inverter ili Google > 12 V inverter > images for 12 V inverter pa biraj što ti odgovara.
Trebalo bi mi nesto sto je prilicno jednostavno i samom napravit.Nemam uopce iskustva sa tiskanim plocicama pa da li ima mozda neki kit sa vec gotovom plocicom?
Zez
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 865
Joined: 21-11-2007, 01:04
Location: Osijek

Re: Solarni generator

Post by Zez »

Hajde, priznaj da nisi ni pogledao. Jer da jesi vidio bi i ovo:

http://electroschematics.com/wp-content ... verter.jpg

Zar može jednostavnije? Samo uzmi odgovarajući transformator umjesto onog na shemi. No, nešto mi govori da ti nećeš maturirati otprve. Varam li se? Nekako mi se čini da si ti svoje srednjoškolske dane potrošio na sve samo ne na učenje pa je sad frka.
Lijenost je iz raja izašla.
Post Reply