IRF7303

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
mstevica
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 330
Joined: 04-06-2006, 22:56
Location: Ruma-Srbija

IRF7303

Post by mstevica »

Da li je neko mozda ima iskustva sa IRF7303?
Hocu da napravim neki rgb dimer koji ce imati PWM clock od 125hz a napajanje cu mu biti 12v pa sam mislio na izlaz da stavim IRF7303 kao izlazne fetove.Zgodan mi je zbog toga sto ima dva feta u jednom kucistu.
Da li neko ima iskustva sto se tice njegove snage?
Kokio bi sveo najvese da ga operetim?
http://www.irf.com/product-info/datashe ... rf7303.pdf
Pozdrav
Darkoo
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 55
Joined: 30-11-2012, 12:56
Location: Aleksinac , Srbija
Contact:

Re: IRF7303

Post by Darkoo »

Sve ti je lepo napisano u datasheet-u ,
probaj kao sto pise oko 2.5A ali ces sve saznati ako ga kuci istestiras sa postepenim opterecenjem i da krenes od minimuma i priblizavas se deklarisanoj snazi pa ces videti i posmatrati njegov rad , a ukoliko se neko javi ko je radio sa njim onda ces dobiti podatak iz prve :D .
Nepoznatu komponentu uvek prvo istestiram kao sto sam opisao i ne oslanjam se bas na ono sta pise u datasheet-u o njoj .
Pozdrav pa javi rezultate ako testiras .
User avatar
mstevica
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 330
Joined: 04-06-2006, 22:56
Location: Ruma-Srbija

Re: IRF7303

Post by mstevica »

Planiraosam da ga istestiram to je porazumeva.
Vise me muci ono kad proradi sve kako treba na stolu a na kraju crkne posle nedelju dve kada ga montiras negde.Uvek sve radi na stolu kada testiras.
Darkoo
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 55
Joined: 30-11-2012, 12:56
Location: Aleksinac , Srbija
Contact:

Re: IRF7303

Post by Darkoo »

Znam da je sve to nezahvalno i nepredvidivo pogotovo ako je neka nova komponenta u pitanju .
Ako ga ne forsiras do njegovih gornjih granica izdrzljivosti , lepo skockas napajanje , eventualno hladjenje , ne bi trebalo onda da zeza i pravi probleme .
Ja sam par svojih uredjaja testirao u neprekidnom radu po dva-tri meseca maksimalnog forsiranja i posmatrao i uklanjao greske i nedostatke ukoliko je dolazilo do njih i tek tada sam bio 100% siguran da je to to i mogao dati neku garanciju u duzem vremenskm periodu (5 god) .
Pozdrav
Post Reply