Sklopka s vremenskom zadrškom

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
andrej_pu
Posts: 3
Joined: 29-11-2012, 09:06

Sklopka s vremenskom zadrškom

Post by andrej_pu »

Pozdrav svima,

pokušao sam tražit na sajtu al ne mogu nać to što tražim.
Treba mi sklopka koju bih montirao na parlafon/portafon da kada mi netko pozvoni na ulazna vrata na parlafon, ta sklopka automatski pritisne prekidač (zatvori strujni krug na tom prekidaču) s kojim otvaram vrata.
Bilo bi dobro da ta sklopka ima na sebi nekakav potenciometar s kojim ću moći regulirati interval čekanja dok sklopka ne zatvori strujni krog na slušalici. Ne treba biti dulje od 10 sekundi.
Parlafon radi na 12 volti, a kada netko pozvoni, na slušalici dođe napon od 2 volta.

eto nadam se da sam bio jasan, pa vas molim ako ima netko kako rješenje.

Hvala

Andrej
Emigrant
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1431
Joined: 31-03-2011, 12:04
Location: N i t r a

Re: Sklopka s vremenskom zadrškom

Post by Emigrant »

misliš da je pametno odmah na zvonjavu otvoriti vrata a da zapravo neznaš tko je pred vratima ? što kada nisi doma ? ovako , kako si ti to zamislio , zaključavanje nema svrhe .... jer automatski , čim pozvoniš , odmah ti se otvore vrata ....
Darkoo
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 55
Joined: 30-11-2012, 12:56
Location: Aleksinac , Srbija
Contact:

Re: Sklopka s vremenskom zadrškom

Post by Darkoo »

Za to mozes iskoristiti stari dobri CD4541-tajmer , imas dosta funkcija na njemu i ovo sto tebi treba takodje .
Evo ti linka ka tome ima cak i plocica .
http://chemelec.com/Projects/Timer-1/Timer.htm
Pozdrav
andrej_pu
Posts: 3
Joined: 29-11-2012, 09:06

Re: Sklopka s vremenskom zadrškom

Post by andrej_pu »

To mi treba za ordinaciju.
Kad medicinska sestra nije blizu parlafona (npr. vadi krv pacijentima) ne može sad pustit sve i odlazit otvarat kako tko zvoni.
Napravim lako poslije timer koji će sklopku aktivirat samo za vrijeme radnog vremena.
andrej_pu
Posts: 3
Joined: 29-11-2012, 09:06

Re: Sklopka s vremenskom zadrškom

Post by andrej_pu »

Hvala Darko...isprobat ću pa se javim.
Post Reply