Metal Detektor HomeMade

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
bravodenisu
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 30
Joined: 21-09-2012, 11:53

Metal Detektor HomeMade

Post by bravodenisu »

Pre neki dan sam zavrsio ovaj lepi White 's Surfmaster Detektor i jako puno sam zadovoljan sa njime. :ohno:
Neko ko ne moze da kupi neki Metal-Detektor zbog cene i ako se razumete bar malo u elektroniku mozete i sami napraviti jedan. Pa nek se nadje u kuci, ko zna zasto ce nekad zatrebati.
Stavio sam snimak na YouTube da bi se vidjelo mada je malo los snimak jer sam uradio sa Aparatom za slikanje. Ako vam se svidja mozete i sami da probate i experimentisete.
Tu ima i promjene koje sam napravio u shemi da bi bio ovaj Metal Detektor jos osetlivjim, jacim i stabilan pri mokrom zemljistu. Takodje sam malo više s njim eksperimentisao i napravio sam za traženje elektricne instalacije i metalne cevi po zidovima. Veoma dobro detektuje i to. mnogo, mnogo bolje i od kupljenih poznatih detektora za zid. Probao sam ih nekoliko... Jedino ne vidi drvo u zidu kao sto mogu videti oni. Tu malu bobinu sam je napravio od 0.3mm.Culak žicom negdje oko 95uH da ne bi ništa menjao ubacivanjem u detektor. A ubacio i jednostavnu shemu sa 3 led diode koje mi pokazuje jacinu baterije.


http://www.youtube.com/watch?v=-jsbQ11ZBQE

Srecno!
Lepi i topli pozdrav iz Srbije
:wink:
vaske1989
Posts: 2
Joined: 13-03-2013, 18:54

Re: Metal Detektor HomeMade

Post by vaske1989 »

Imam jedan problem nzm dali mogu ovde da ga iskazem ali vidim da se razumes u detektore.Dakle ovako kupio sam danas metal detektor polovan whites beachcomber4 i imam problem kada povecavam power on pocinje da pisti i neprestaje u pocetku sam mislio da je nesto u blizini nasao, pa sam otisao na plac i okrenuo ga u vis ali on i dalje daje zvuk. mozete li reci sta to moze biti?
Zez
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 865
Joined: 21-11-2007, 01:04
Location: Osijek

Re: Metal Detektor HomeMade

Post by Zez »

Samoosciliranje. Smanji osjetljivost.
Lijenost je iz raja izašla.
Post Reply