Potrebna shema za Pest Reject

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
PRO_MILE
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 307
Joined: 14-05-2010, 16:52
Location: Srbija

Potrebna shema za Pest Reject

Post by PRO_MILE »

Potrebna shema za Pest Reject, aparat koji rasterije sve sto ne valja..

Više informacija o proizvodu


Čist i bezbedan način da se rešite štetočina!

Ultrazvučni suzbijač štetočina je tehnološki napredan i moćan uređaj koji odbija miševe, pacove, pauke, komarce, mrave i druge gmizajuće insekte. Suzbijač koristi promenjive ultrazvučne talase, koji ne dozvoljavaju napastima da budu u prostoriji u kojoj je priključen uređaj.

Ultrazvučni suzbijač štetočina bezbedno koristi električno pražnjenje unutar zidova zgrade što pomaže da se rešite mnogih napasti i smanjite upotrebu štetnih hemikalija. Ultrazvučni suzbijač štetočina je bezbedan za životnu sredinu, ljude i kućne ljubimce.

Tehničke karakteristike:
•Površina koju pokriva: 200 m2
•Ultrasonični talasi: 25KHZ
•Dimenzije: 11x6,5 cm
•Napon: 4W
•Potrošnja: > 1W

Prednosti:
•za miševe, pacove, pauke, mrave i druge insekte
•savršeno siguran za ljude i većinu kućnih ljubimaca
•ne ubija, samo iritira
•ima ugrađeno noćno svetlo
•bez štetnih hemikalija
•bezbedan za životnu sredinu




Pitanje je da li neko ima shemu za ovaj uredjaj ili bar nesto slicno, postoje mnogo slicnih shema ali ne rade...



Hvala Unapred
Pozdrav
User avatar
josip
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 212
Joined: 12-04-2009, 13:01
Location: VG HR

Re: Potrebna shema za Pest Reject

Post by josip »

Nekako sam mišljenja da i taj uređaj radi jednako uspješno kao i ostali za koje se mogu naći sheme.
Tko prvi uspije konstruirati i napraviti uređaj koji radi sve ovo što se tvrdi da radi Pest Reject, taj će biti jedan od bogatijih ljudi u svijetu i neće mu trebati nikakve TV reklame sa hrpom neistinitih tvrdnji.
To je moje skromno mišljenje, nakon testiranja nekoliko takvih "uređaja".
Josip
Emigrant
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1431
Joined: 31-03-2011, 12:04
Location: N i t r a

Re: Potrebna shema za Pest Reject

Post by Emigrant »

pridružujem se i ja .... i ja sam ih napravio 5 - 6 komada , 2 - 3 kupio ( čak i u prodavnici , ne samo preko oglasa ) , ali niti jedan nije radio sve to što su deklarisali .
User avatar
informaticar
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 588
Joined: 09-12-2008, 16:31
Location: Velika Kopanica - Slavonski Brod

Re: Potrebna shema za Pest Reject

Post by informaticar »

Meni je sve to nešto nategnuto od početka kada pogledamo 25kHz moglo bi ometati i smetati kućne ljubimce, u biti pas čuje do 48kHz...

I onda kada govore o nekim "digitalnim elektromagnetskim impulsima" tek tada mi sve postaje nejasno, kako može slati impulse kroz žice, može samo stvarati kratkotrajna opterećenja na liniji tako da povuče u kratkom trenutku veću struju i da se oko žice u zidu stvori jače elektromagnetsko polje ali ne neke impulse koje bi tjerale različite životilnjice, stvarno nema smisla...

Meni to izgleda kao običan uređaj za tjeranje komaraca ultrazvukom koji možemo sastaviti u 5 min. sa NE555 IC-om i zvučnikom...
User avatar
dodo sb
Napredujem
Napredujem
Posts: 153
Joined: 23-11-2010, 18:20

Re: Potrebna shema za Pest Reject

Post by dodo sb »

ma kakve struje kakve žice kakvi radiovalovi , radioval je kad ja upalim svoju radiostanicu to je radio val , a ono su gluparije , pa kupio sam ta 2 i muhe mi se smiju , a i napravio jedan još prije njih i ista priča , ma ko još vjeruje tim budalama.............nazovite i naručite odmah
satsat
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 204
Joined: 30-09-2012, 14:01

Re: Potrebna shema za Pest Reject

Post by satsat »

Kažu da valja :? http://www.electronic-circuits-diagrams ... ages/1.gif

Code: Select all

It is well know that pests like rats, mice etc are repelled by ultrasonic frequency in the range of 30 kHz to 50 kHz. Human beings can’t hear these high-frequency sounds. Unfortunately, all pests do not react at the same ultrasonic frequency. While some pests get repelled at 35 kHz, some others get repelled at 38 to 40 kHz. Thus to increase the effectiveness, freque- ncy of ultrasonic oscillator has to be continuously varied between certain limits. By using this circuit design, frequency of emission of ultrasonic sound is continuously varied step-by-step automatically. Here five steps of variation are used but the same can be extended up to 10 steps, if desired. For each clock pulse output from op-amp IC1 CA3130 (which is wired here as a low-frequency square wave oscillator), the logic 1 output of IC2 CD4017 (which is a well-known decade counter) shifts from Q0 to Q4 (or Q0 to Q9). Five presets VR2 through VR6 (one each connected at Q0 to Q4 output pins) are set for different values and connected to pin 7 of IC3 (NE555) electronically. VR1 is used to change clock pulse rate. IC3 is wired as an astable multivibrator operating at a frequency of nearly 80 kHz. Its output is not symmetrical. IC4 is CD4013, a D-type flip-flop which delivers symmetrical 40kHz signals at its Q and Q outputs which are amplified in push-pull mode by transistors T1, T2, T3 and T4 to drive a low-cost, high-frequency piezo tweeter. For frequency adjustments, you may use an oscilloscope. It can be done by trial and error also if you do not have an oscilloscope. This pest repeller would prove to be much more effective than those published earlier because here ultrasonic frequency is automatically changed to cover different pests and the power output is also sufficiently high. If you want low-power output in 30-50 kHz ultrasonic frequency range then the crystal transducer may be directly connected across Q and Q outputs of IC4 (transistor amplifier is not necessary)
User avatar
PRO_MILE
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 307
Joined: 14-05-2010, 16:52
Location: Srbija

Re: Potrebna shema za Pest Reject

Post by PRO_MILE »

Ako neko napravi ovo nebi bilo lose da ostavi komentar kako radi...



Pozdrav
User avatar
mbruck
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 333
Joined: 27-02-2005, 11:36

Re: Potrebna shema za Pest Reject

Post by mbruck »

Ova karakteristika je zakon:
•Napon: 4W
User avatar
ivan09
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 742
Joined: 26-10-2010, 18:21
Location: FBiH Žepče 72230

Re: Potrebna shema za Pest Reject

Post by ivan09 »

Definitivno neka nova grana elektronike gdje se napon u watima izražava.
Što reći?
User avatar
PRO_MILE
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 307
Joined: 14-05-2010, 16:52
Location: Srbija

Re: Potrebna shema za Pest Reject

Post by PRO_MILE »

ivan09 wrote:Definitivno neka nova grana elektronike gdje se napon u watima izražava.
Marketing je cudo, to sam prekopirao sa njihovog sajta...
User avatar
ivan09
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 742
Joined: 26-10-2010, 18:21
Location: FBiH Žepče 72230

Re: Potrebna shema za Pest Reject

Post by ivan09 »

Zašto nisi prepravio? Valjda si čitao. Eto kad se nepismen uhvati posla za kojeg nije. Ne znaju ni prepisati specifikacije uređaja. Mile ne mislim na tebe.
Što reći?
User avatar
PRO_MILE
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 307
Joined: 14-05-2010, 16:52
Location: Srbija

Re: Potrebna shema za Pest Reject

Post by PRO_MILE »

Pravo da ti kazem nisam ni citao, tog dana sam gledao reklamu na tv i reko ajde da pitam mozda neko zna i odem na sajt samo copy/paste ovde i tolko hehe :)
User avatar
sanchez
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 81
Joined: 28-01-2013, 21:55

Re: Potrebna shema za Pest Reject

Post by sanchez »

Ja koristim ovaj uredzaj da otjeram one male zute ruse.uredaj je nove generacije nego ovaj sto se prodaje u topshopu,smece od uredzaja.kako sam ga ukljucio broj se povecao.jednog sam cak uslikao kako odmara iza njega,valjda mu toplo.ne preporucujem nikome da uzima ovo smece.pozz
Post Reply