TV smetalo (jammer)

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

User avatar
juka vk
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1094
Joined: 05-07-2006, 21:40
Location: Vinkovci, Hrvatska
Contact:

Post by juka vk »

Ovako pise uz semu citiram " ONE 7404 TTL HEX INVERTER (DO NOT GET AN LS OR OTHER FAST, LOW POWER MODLE. THEY WILL NOT WORK. DO NOT WORRY THE PLAIN 7404 IS THE MOST COMMON. TRY ANYTHING BUT 74LS04 OR 74L04. 74N04 WORKS.)"

To znaci da je najbolji obicni 7404 (takav sam i naso u chipoteci ovako se zove "7404 TTL IC" (ja mislim da je to to)) vidis da kaze da 74LS04 i 74L04 nerade-

ISPITUJEM TE TO ZATO STO SAM IZ VINKOVACA A TU NEMA NORMALNA TRGOVINA SA EL KOMPONENTAMA A NEIDEM BAS CESTO U OSIJEK PA DA NEKUPIM KRIVU :D !!! Znaci trebo bi uzeti 7404 !!! ajd odgovori pliz
buco

Post by buco »

Pa uzmi taj koji pise 7404 [nemoj da ti netko da 7406 kao zamijenu ] ! To tije invertor 7400 jesu ni vrata spjanjem ulaza skupa dobijes invertor , 7402 nili vrata ko i kod predhodnih mozes spajanjem ulaza skupa na jednim vratima dobit invertor ... Uzmi zi neki prirucnik iz digitalne tj logickih vrata cisto da te te stvari ne bune !!
Rade i LS , S , L, F ..itd samo vijerojtno bi generirali drugaciju harmonicku strukturu !
User avatar
juka vk
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1094
Joined: 05-07-2006, 21:40
Location: Vinkovci, Hrvatska
Contact:

Post by juka vk »

E AJD ODES NA OVU TEMU SA PROMJENJIVIM KODENZATORIM PA MI POMOGNES AKO ZNAS NESTO
buco

Post by buco »

Najbole ti je da postujes shemu kojuje autor dao , valjda stoji iza toga sto je naveo !? tim trim kondom ces vijerojatno mijenjanjem centralne freq pomicat i harmoike i pretpostavljam da se autor nada i "nabost" neki od kanala ili veci pojas vhf /uhf zone !! to ti je klasicna shema RC oscilatora s logickim vratina invertirajucim ! posto na ICu imas 6 invertora po 2 obicno koriste na oscilatoru mozes napravit na jednom ICu 3 oscilatora [moga bis i 6 ali..] postavi im tri razlicita trim konda i pokrit ces veci dio spektra i sanse ce ti porast za ometanje , samo alo okolina zna da se ti "petljas oko struje" nece im trebat puno da skuze koji je taj ...majstor :P !!!!!!
User avatar
juka vk
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1094
Joined: 05-07-2006, 21:40
Location: Vinkovci, Hrvatska
Contact:

Post by juka vk »

ma to je najmanji problem sto se tice okoline, joj kad se budu u kaficima gledale utakmice (liga prvaka i sl.) joj :P :P

nego ovo za trim kond imam 2 kuci a neznam vrijednost pasam mislio da znas kako se ocitavaju :?:
User avatar
juka vk
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1094
Joined: 05-07-2006, 21:40
Location: Vinkovci, Hrvatska
Contact:

Post by juka vk »

... E JEL BI ZNAO NEKO RECI JEL U TAJ JAMMER IDE ONAJ VELIKI KONDENZATOR IZ STARIJIH RADIJO UREDAJA ILI MOGU OVI OBICNI TRIMERI (JA MISLIM DA MOGU I OVI OBICNI JEL AKO JE TO 30pF NA VELIKOM ONDA JE I NA OVOM MALOM) AJD NEK MI NEKO ODGOVORI !!! :P :D :lol: 8) :?:
User avatar
juka vk
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1094
Joined: 05-07-2006, 21:40
Location: Vinkovci, Hrvatska
Contact:

Post by juka vk »

e evo slozio sam jemmer i nasao sam jedan program ali mi malo radi samo kad sam skroz blizu tv-a, jel zna ko kako da radi bolje (mozda tako radi zato sto sam plocicu napravio dosta malu)
User avatar
MC Spanjolac
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 87
Joined: 30-10-2005, 19:44
Location: Hrvatska, ZGD
Contact:

Post by MC Spanjolac »

buco wrote:@juka probaj sa RFmodulatorom iz nekog starog vidorecordera , ako je mala snaga stavis ga na pojacalo !! Tamo imas i trimer za podesavanje freq kanala kojeg zelis ometat , postavis ga u mod test slike i trebalo bi radit !
to sam si ja izvadio, u njemu je jedan mikrokontroler i par zavojnica te 3 trimera. sam neznam kak spojit napajanje za to, ima žutu, crvenu i crnu žicu i još neke dvije(tj. 4) èudne

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... 0_1253.jpg

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... 0_1254.jpg

naravno ak je to taj RF modulator?
User avatar
MC Spanjolac
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 87
Joined: 30-10-2005, 19:44
Location: Hrvatska, ZGD
Contact:

Post by MC Spanjolac »

kaj niko nezna kak se to spaja
Firkragg

Post by Firkragg »

juka vk wrote:Ovako pise uz semu citiram " ONE 7404 TTL HEX INVERTER (DO NOT GET AN LS OR OTHER FAST, LOW POWER MODLE. THEY WILL NOT WORK. DO NOT WORRY THE PLAIN 7404 IS THE MOST COMMON. TRY ANYTHING BUT 74LS04 OR 74L04. 74N04 WORKS.)"

To znaci da je najbolji obicni 7404 (takav sam i naso u chipoteci ovako se zove "7404 TTL IC" (ja mislim da je to to)) vidis da kaze da 74LS04 i 74L04 nerade-

ISPITUJEM TE TO ZATO STO SAM IZ VINKOVACA A TU NEMA NORMALNA TRGOVINA SA EL KOMPONENTAMA A NEIDEM BAS CESTO U OSIJEK PA DA NEKUPIM KRIVU :D !!! Znaci trebo bi uzeti 7404 !!! ajd odgovori pliz

7404 nije dovoljno brz da bi posteno ometao TV frekvencije.
mozda eventualno harmonicima ali slabo.

HC i HCT mozda uhvate neki 'blizi' harmonik ali ni to se bas ne isplati.

Napravi si neki normalan UHF oscilator i namjesti s njim ljepo tocnu frekvenciju programa koji zelis ometati.

MCspajnolac: prvo nadjes GND, tako da ispitujees koja je zica vezana za GND na ploci i kuciste, crvena i zuta bi trebale biti napajanje (cesto 5 i 12V) iako je i to najbolje provjerit po glavnoj ploci s koje je modulator skinut.

Jos postoje audio i video in i to su vjerovatno ti oklopljeni kanblovi, i eventualno moz postojati neki enable ulaz ili sl. (koji vjerovatno treba spustiti na 0)
User avatar
juka vk
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1094
Joined: 05-07-2006, 21:40
Location: Vinkovci, Hrvatska
Contact:

Post by juka vk »

evo naso sam modulator ali neznam jeli to jedan u 2 dijela i su to dva ili je ovo pojacalo nemam pojma jedan ima 5 izvoda i neki prekidac i trimer adrugi 7 izvoda i jedan malo odvojen i preko nekod SMD-a (mozda dioda) spojenna kuciste. HELP!!!
evo slike

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... ulator.JPG
Last edited by juka vk on 12-08-2006, 17:10, edited 1 time in total.
User avatar
MC Spanjolac
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 87
Joined: 30-10-2005, 19:44
Location: Hrvatska, ZGD
Contact:

Post by MC Spanjolac »

to ti je ono u metalnom kuèištu, stavio sam ti ja sliku
User avatar
juka vk
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1094
Joined: 05-07-2006, 21:40
Location: Vinkovci, Hrvatska
Contact:

Post by juka vk »

e da mc spanjolac vidi moj zadnji post ovaj prije tvog
User avatar
MC Spanjolac
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 87
Joined: 30-10-2005, 19:44
Location: Hrvatska, ZGD
Contact:

Post by MC Spanjolac »

nisam sliku vidio, nemam blage veze od kud ti to
User avatar
juka vk
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1094
Joined: 05-07-2006, 21:40
Location: Vinkovci, Hrvatska
Contact:

Post by juka vk »

evo slike ponovo jel zna ko sta je ovo

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... ulator.JPG
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Post by trax »

pa to ti je modulator :-)

na one dole nozice mu dovedes audio i video signal, a na izlazu imas RF signal koji spajas u antenski ulaz od TV-a. taj modulator mozes nastimati (ima jedan trimer na njemu) da bude na nekom od kanala.

naprimjer, nemas na televizoru kompozitni video ulaz a hoces da spojis TV out graficku karticu na TV. Uzmes taj modulator, spojis mu napajanje, doveces signal sa graficke kartice a izlaz modulatora spojis na ANT ulaz od svog TV-a.

Ako recimo napravis neko RF pojacalo i spojis na izlaz tog modulatora, eto ti TV predajnik :D
Crypter
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 31
Joined: 04-05-2010, 14:27

Re: TV smetalo (jammer)

Post by Crypter »

Mogu li uzeti CD4069 umesto 7404 jer nijedna 7404-ka nema kod meni u chipoteku?
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re:

Post by trax »

Kao sto je vec neko odgovorio na isto pitanje:
Firkragg wrote:Bojim se da ce obicni 74** biti prespori, probja s HC, HCT ili LC, mozda i 4000 serijom..
...ali opet, probaj!
User avatar
Jomba_95
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 25
Joined: 02-07-2010, 14:11
Location: Banja Luka

Re: TV smetalo (jammer)

Post by Jomba_95 »

Evo pronasao sam neku shemu..jednostavna je

http://www.eleccircuit.com/wp-content/u ... 2n2222.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Samo ne kontam ovo #16 wire.jel zna neko koje je debljine ta zica :D
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: TV smetalo (jammer)

Post by trax »

To je AWG #16 odnosno 1.0mm2
Pogledaj: http://www.rbeelectronics.com/wtable.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Post Reply